vert_spacer.gif, 61B

Lillsport

Historie značky

Historie značky LILLSPORT sahá až do roku 1936, kdy byla v norském středisku zimních sportů Lillehammer (dějišti zimních olympijských her v r. 1994) založena firma na výrobu sportovních a outdoorových produktů. Známá postava švédského běžeckého lyžování Lasse Granqvist společně s Thomasem Wassbergem a Gunde Svanem zajišťovala pro značku v 70. a 80. letech vývoj a výrobu všech rukavic a doplňků a značka postupem času zcela přešla do švédského vlastnictví firmy Granqvists AB.

Filosofie značky

Původním záměrem byla změna střihů, způsobu šití, kompozice materiálů a hlavně prodloužená životnost, protože profesionální lyžaři běžci měli vždy ve srovnání s volnočasovými uživateli ty nejvyšší nároky a největší spotřebu. Až jako druhotný efekt z této snahy vyplynula vysoká užitná hodnota, která je dnes nejvyšším krédem značky.
Určitě výraznou roli v úrovni kvality a flexibility dnešní produkce sehrává fakt udržení výroby ve střední Evropě, využívání místních surovinových zdrojů (losí, sobí, jelení, jehněčí kůže, teletina, vepřovice) a kvalitního dílenské zpracování včetně každodenní přítomnosti majitele ve fabrice.

Tváře značky

I proto je značka osobním dodavatelem speciálních modelů nejlepších skandinávských běžců nebo třeba švédské královské rodiny. Jména jako Marcus Hellner, Charlotte Kalla, Oskar Svard, Anders a Jorgen Aukland, Kristin Steira, Sjur Rothe či Krista Lahteenmaki, a Matti Heikkinen jsou jedni z mnoha současných skandinávských hvězd, na jejichž osobních modelech vždy před sezónou maká několik specialistů. Pro v Norsku momentálně nejpopulárnější lyžařku - Therese Johaug dokonce firma vyvinula její vlastní značku a celou kolekci.
Více než 100 vítězství ve Světovém poháru nebo na Olympijských hrách již získali sportovci mnoha zemí, kteří používají rukavice LILLSPORT.
Stojí za povšimnutí, že z českých a slovenských top běžců tuto značku (až na výjimku určitého období Martina Koukala) díky sponzorským závazkům k jiným značkám, žádný nepoužívá. Lyžařská škola Lukáše Bauera si ji však vybrala hned pro svoji úvodní sezónu.

Lillsport v profesní sféře

Vedle běžeckých a outdoorových rukavic stěžejní část výrobního programu firmy Granqvists tvoří nejrůznější speciální profesní rukavice, na něž jsou kladeny vůbec nejvyšší výkonnostní nároky, jako jsou požární, policejní a armádní modely. Firma je významným certifikovaným dodavatelem speciálních jednotek armád NATO (zejména pilotní a střelecké modely), dále norské, švédské, dánské a finské armády a nejrůznějších policejních složek těchto zemí.

Výrobní proces

V celém výrobním procesu se velmi dbá na ochranu životního prostředí a pracovních podmínek lidí podílejících se na výrobě. Firma společně se švédským humanitárním fondem realizuje projekt edukace chudého domorodého obyvatelstva africké Etiopie za účelem zavedení kompletního procesu jejich obživy od farmářského chovu vysokohorských koz, přes zpracování kůží až po šití a dílenské zpracování finálních rukavičkářských výrobků.
left_down.gif, 80B right_down.gif, 78B
  Craft   Didriksons 1913   Inov-8    Katalogy ke stažení